ÇOCUK EĞİTİMİNDE 10 ALTIN KURALLARI

ÇOCUK EĞİTİM admin 916

ÇOCUK EĞİTİMİNDE 10 ALTIN KURALLARI

Çocuklar kendi başlarına büyürler – sorun şu ki. Eğitimin genellikle çocuk oyuncağı olmaması, ebeveynlerin günlük yaşaması. Çocukların dengeli, sosyal ve yetkin kişiliklere dönüşmesine yardımcı olan evrensel bir reçete yoktur. Bununla birlikte, aşağıdaki 10 ebeveynlik kuralı, ebeveynlere öneri ve rehberlik sağlayabilir.

1. ÇOCUK ZAMANINIZI VERMEK

Teşvik ve aşırı yüklenme arasındaki dengeyi bul: çocukların gelişmesi için serbest ve plansız zamana ihtiyaçları var. Pazartesi, Salı, erken İngilizce, Cuma günleri koro üzerine jimnastik – bu okul öncesi çocukların çoğunun günlük yaşamı. İyi niyetli olan, birçok çocuğu boğdu. Kendilerini yaratıcı olmak ve hatta hiçbir şey yapmamak için zamana ihtiyaçları vardır. En iyi fikirler sık ​​sık can sıkıcı aşamalardan ortaya çıkar.

2. HER ÇOCUK EŞİT DEĞİLDİR

Çocuğun gelişimi sadece şartlı olarak dışarıdan etkilenebilir: Elbette çocuğunuzla çok uğraşarak ve uygun oyun materyalleri satın alarak çocuğunuza zihinsel olarak meydan okuyabilirsiniz. Yine de, çocuğunuz daha hızlı koşmayacak ya da konuşmayı öğrenmeyecek. Özellikle motor gelişimi, her çocuk için farklı görünen bir tür iç program izler.

3. BELLY HIZINIZI YAPIN

Sezginize güvenin: uzman ipuçları, eğitim rehberleri ve çocuk ve anne-babaların günlük yaşamın tüm taleplerini karşılayabilecekleri baskı ailelere zarar verebilir. Bu nedenle, kendinizi diğerlerinin abartılı beklentilerinden kurtarın ve bağırsak hislerine güvenin. Çocuğunuz iki yaşında konuşamaz mı? Kesinlikle önemli değil! Ancak diğer gelişim alanlarında akranlarına üstün olabilir.

4. ÇOCUĞUNUZU AŞAĞIDAKİ MEDYA TÜKETİMİNDEN KORUNUR

Medyanın kullanımı, birçok ailede günlük yaşamın bir parçasıdır. Ama çocuklar için sonuçları hala hafife alıyor. Çocuklar için tasarlanan birçok program ve oyun, küçük olanları eziyor ve gördüklerini işlemek için problemleri var. Bunun sosyal ve duygusal gelişim üzerinde kalıcı bir etkisi olabilir – olumsuz anlamda. Çocuğunuzu asla televizyonun önünde yalnız bırakmayın: TV bebek bakıcısı değildir.

5. HEKTİNİK GÜNLÜKDE ZAMAN KAYNAKLARININ OLUŞTURULMASI

Birlikte yiyin, büyük ebeveynin yatağında kucaklaşın, birlikte tembel olun – telaşlı günlük yaşamda sessiz aile aktiviteleri için genellikle çok az zaman vardır. Bu karşı koymalı, çünkü aile içinde aidiyet duygusunu güçlendiriyor ve çocuklarınız güvende ve rahat hissediyor.

6. LOJİK KAYNAKLAR ARASINDAKİ CEZALARIN DEĞİŞTİRİLMESİ

Çoğunlukla, bir ceza ile çocuğun “suçu” arasında anlaşılır bir bağ yoktur. Televizyon yasağı ile geç gelenleri cezalandırmak hiç mantıklı değil. Çocuk bu tür yaptırımları anlayamaz ve onları kabul etmeyi zor bulur.

7. RİTİFLER ÇOCUK GÜVENLİĞİ VERİR

 

Düzenli ritüeller çocuklar için önemlidir, çünkü onlara oryantasyon verir ve günlük yaşamlarını yapılandırırlar. Ayrıca, ailelerin topluluk duygusunu güçlendirmelerine yardımcı olurlar. Pre-bed ritüeller çocuklara günün olaylarını daha iyi işlemeye ve daha çabuk uyumalarına yardımcı olur.

8. ÇOCUKLARINIZI SEVGİ BİR ŞİKAYETLE OLUŞTURUN

Çocukların kurallara ihtiyaçları vardır ve sınırların kendilerine işaret edilmesini istemeye devam ederler. Bu, taviz veremeyeceğiniz anlamına gelmez. Ancak, kendinize veya çocuğunuza, kendinize çok gösteriş gösterdiğinizde herhangi bir iyilik yapmıyorsunuz – her zaman kendi yoluna gitmek isteyen çocuklar, er ya da geç okulda ve toplumda sorunlarla karşılaşıyorlar.

9. VELİLER BİR MODEL OLMALI

Tabii ki, taklit etmek zorunda değilsin. Yine de, çocuğunuz için olumlu bir rol modelinin olduğunun farkında olmalısınız – olumlu ve olumlu anlamda.

10. ÇOCUĞUNUZU GİBİ ALIN

Çocuğunuzu anlamadığınız veya uyuşmazlıkların ve çatışmaların olduğu aşamalar her zaman olacaktır. Bu normal. Bununla birlikte, oğlunuza veya kızınıza her zaman sevinerek ve çocuğunuzu sevdiğinize dair bir işaret vermelisiniz. Bu yüzden yetişkinlik döneminde kişisel krizleri kabul, güçlendirme ve daha iyi bir şekilde üstesinden gelebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sesli chat sesli chat
error: Kendin Yaz :))